Decydując się na zabieg liposukcji podejmujesz także pewne ryzyko z nią związane. Możesz ten fakt biernie zaakceptować, lub aktywnie przygotować się do zabiegu korzystając z tych kilku wskazówek, które pomogą zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych zagrożeń i pozwolą cieszyć się lepszym zdrowiem.

lip

 

Przede wszystkim świadomie (nie emocjonalnie ) wybierz chirurga za którym przemawia bogactwo doświadczenia, używającego bezpiecznych, sprawdzonych technik. To od jego umiejętności w największym stopniu zależy jakość ostatecznych wyników, upewnij się, że ma dobrą historię pracy. Poczytaj o liposukcji i technikach jakich używa Twój chirurg – będziesz mieć świadomość zalet i wad z nimi związanych.

Po pierwsze spraw by Twoja skóra i ciało w ogóle były tak zdrowe jak to możliwe. Podstawa to zdrowe odżywianie – owoce, warzywa, pełnowartościowe białko. Dobrze odżywiony organizm szybciej poradzi sobie z gojeniem ran, regeneracją skóry, potrzebuje mniej czasu na pełną rekonwalescencję. Właściwe odżywianie ma ogromny wpływ na ostateczny rezultat osiągany po zabiegu.

Po drugie unikaj papierosów i zwłaszcza mocnych napojów alkoholowych. Jedne i drugie powodują zwiększone krwawienia i generalnie osłabiają naturalną regenerację skóry. Najlepiej jeszcze przed operacją !

Po trzecie jeśli chcesz uniknąć brzydkich blizn, chroń miejsca nacięć – utrzymuj ten obszar w absolutnej czystości. Środki antyseptyczne rozprowadzaj za pomocą czystej gazy (ew. wacika) delikatnym ruchem kołowym od centrum do zewnątrz. Każda infekcja istotnie opóźnia gojenie i jest przyczyną powstawania  znacznie bardziej widocznych blizn. Oczywiście zawsze najpierw porządnie umyj ręce!

Po czwarte, zapytaj lekarza o najskuteczniejsze maści na blizny, często można je kupić nawet bez recepty. Takie maści zmniejszają tendencję do tworzenia się blizn, a delikatny masaż pobudza cyrkulację przyśpieszając proces gojenia. Nawet bez infekcji lekarz może przepisać  które zapobiegają zakażeniom. Pamiętaj, że takie leki działają najlepiej gdy są stosowane regularnie przez cały zalecany okres.

one responses

  1. Aneta pisze:

    Witam, ja jestem właśnie po zabiegu liposukcji u dr Anny Olender. Zabieg miałam robiony ponad 3 miesiące temu. Dopiero teraz jak już nie ma blizn to mogę z całą pewnością polecić ten zabieg dla pań, które mają zbędne boczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *